ażnego zabiegu na sercu chorego pacjenta. W rozwoju medycyny sercowo-naczyniowej ważnym badaniem jest podstawowe badanie ekg, które można wykonać nawet w zwykłej przychodni. Jest ono bardzo ważne, gdyż pozwala zauważyć ewentualne nieprawidłowości w pracy serca. Wówczas lekarz rodzinny skieruje pacjenta do kardiologa lub bezpośrednio do szpitala.
Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną z nich jest właśnie kardiologia. Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny na całym świecie i zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych. Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.
Jeśli tak nie jest zaleca na
Medycyna ma wiele specjalizacji, a więc wielu jej studentów może być lekarzem zajmującym się zdrowiem innej części ludzkiego organizmu. Przykładowo, kardiolog zajmuje się zdrowiem serca i wykonuje wiele badań, na przykład ekg. Stomatolog zajmuje się zębami i je leczy wyrywa, albo wybiela. Okulista natomiast zajmuje się oczami, wykonuje operacje, zakrapia oczy, lub prześwietla, sprawdzając czy od ostatniej wizyty wzrok pacjenta jest na tym samym poziomie. Jeśli tak nie jest, zaleca na przykład wymianę dotychczasowych szkieł w okularach. To tylko kilka przykładów medycznych specjalizacji, bo przecież jest ich więcej.